Lenovo 4XC1K20994 network card Internal WWAN 1000 Mbit/s
Beskrivelse
Beskrivelse
ThinkPad Fibocom L860 CAT16 4G LTE WWAN Module is a wireless communication module with receive diversity. It helps provide data connectivity and network with PCIe Gen2 M.2 interface. With downlink speed up to 1 Gbps and uplink speed up to 150 Mbps, the 4G LTE CAT16 WWAN module enhances the network reliability and availability of your ThinkPad, and provides a great cellular solution for travelers to sustain mobility while using PC devices.
Specifikationer
Specifikationer
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | M.2 |
| Interface | WWAN |
| Network | |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Mobile network generation | 4G |
| Design | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Component for | PC/Laptop |
| Certification | CE for EU, KCC for Korea, IFT for Mexico, NTC for Philippines, ICASA for South Africa, NCC for Taiwan. |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Depth | 42 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Weight | 6.2 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 53 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 177 mm |
| Package weight | 30 g |
