Logitech H390 USB Computer Headset
Beskrivelse
Beskrivelse
Et alsidigt USB-headset med justerbar, polstret hovedbøjle gør det til en fornøjelse at lytte til den rene digitale lyd.
Behageligt design
Justerbart, polstret hovedbøjle og velourbetrukne ørepuder gør headsettet komfortabelt at bruge.
Mikrofon med støjreduktion
Du behøver ikke råbe for at overdøve baggrundsstøjen.
Drejelig mikrofon
Mikrofonen kan drejes, så den ikke er i vejen når du bare vil høre musik eller se en film.
Kontrolknapper på ledningen
Det er hurtigt at justere lydstyrken og slå mikrofonen fra.
Ren digital USB-tilslutning
Lyden gengives klart i digital kvalitet, og mikrofonen er klar til brug så snart den er tilsluttet USB-porten. Hvad er godt ved USB til headset?
Specifikationer
Specifikationer
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Volume control | Rotary |
| Control unit type | In-line control unit |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Cable length | 1.9 m |
| Cable colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 94 dB |
| Driver unit | 3 cm |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone sensitivity | -17 dB |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes, MacOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 151 mm |
| Depth | 68 mm |
| Height | 171 mm |
| Weight | 197 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 72 mm |
| Package depth | 174 mm |
| Package height | 193 mm |
| Package weight | 260 g |
| Package type | Blister |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Products per intermodal container (20ft) | 7232 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 14848 pc(s) |
| Products per pallet | 336 pc(s) |
| Master (outer) case width | 437 mm |
| Master (outer) case length | 315 mm |
| Master (outer) case height | 467 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.7 kg |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060300112 |
| Shipping (inner) case width | 22.3 cm |
| Shipping (inner) case length | 25.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 28.2 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 1.55 kg |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060300129 |
| Other features | |
|---|---|
| User guide | Yes |
| Minimum system requirements | Works with Windows, Mac, or ChromeOS-based computers via available USB-A port. |
| Packaging content | USB Computer Headset User documentation |






