Biamp Impera Echo 8DKW remote control IR Wireless Special Press buttons
Beskrivelse
Beskrivelse
The Impera Echo control pad is a compact, customizable, wall-mounted AV control pad. It provides a simple and intuitive interface for presentation spaces, learning environments, and conference rooms, and can support a wide range of equipment.
The Echo can be quickly configured within Project Designer software, making it easy to change the system as the needs of the room evolve over time for a flexible and cost effective control solution.
Specifikationer
Specifikationer
| Design | |
|---|---|
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | Special |
| Brand compatibility | Biamp |
| Product colour | White |
| Input type | Press buttons |
| Buttons quantity | 8 |
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | Thailand |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 72 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 154.9 mm |
| Package depth | 89.9 mm |
| Package height | 55.1 mm |
| Package weight | 250 g |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| General | |
|---|---|
| Product family | Impera |
| Technical details | |
|---|---|
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Sustainability compliance | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 8537109090 |
Download
Download
Nøgle specifikationer
Nøgle specifikationer
-
SKI nummerSKI507024-00290
