Bose ShowMatch SM5 Black Wired 450 W
Beskrivelse
Beskrivelse
Bose Professional ShowMatch DeltaQ SM5 full-range array modules provide 5° nominal vertical coverage with included field-changeable waveguides offering choice of 70° or 100° horizontal coverage with optional accessory 55° waveguides. Replace single waveguide panel to form horizontal asymmetrical patterns. The 2-way module requires external power amplifiers (2- channels) and DSP to provide full-range response from 59 – 18,000 Hz with peak array output of up to 145 dB.
Specifikationer
Specifikationer
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Number of drivers | 4 |
| Woofer | Yes |
| Number of woofer drivers | 2 |
| Woofer diameter (imperial) | 20.3 cm (8") |
| Audio | |
|---|---|
| RMS rated power | 450 W |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 1800 W |
| Frequency range | 59 - 18000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Sensitivity | 94 dB |
| Crossover frequency | 750 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 793 mm |
| Depth | 467 mm |
| Height | 270 mm |
| Weight | 30.6 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 34 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |


