Chief CPA395 monitor mount accessory
Chief | Varenummer:
CPA395
Beskrivelse
Beskrivelse
Pin Connection Angled Ceiling Plate
Perfect for projector or flat panel installations on an angled ceiling.Chief offers a variety of ceiling plates that are compatible with:
CPA extension columns
LCM Single Display Ceiling Mounts
MCM Single Display Ceiling Mounts
LCM Multi-Display Ceiling Mounts
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ceiling Plate |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 227 kg |
| Compatibility | CPA extension columnsLCM Single Display Ceiling MountsMCM Single Display Ceiling MountsLCM Multi-Display Ceiling Mounts |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 57.9 mm |
| Width | 203.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.75 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Certification | UL |
Download
Download
PDF download:
