Chief FCA106 monitor mount accessory
Chief | Varenummer:
FCA106
Beskrivelse
Beskrivelse
FUSION Side Cover Accessory
Conceal cables and add a sleek look to the Fusion wall mounts with the new decorative cover.
Designed with easy installation in mind, the FCA106 ships with modified end caps that fit directly into the Fusion rails, holding the covers in place for a clean finish.
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cover |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Cable management | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.81 kg |
| Height | 609 mm |
| Depth | 10 mm |
| Width | 141 mm |
Download
Download
PDF download:


