Chief FCA801 monitor mount accessory
Beskrivelse
Beskrivelse
Install these accessories to apply AV components or video conferencing equipment with your display.
The following accessories are compatible with all Fusion Series mounts.
- Carts
- Stands
- Ceiling
- Wall
Features
- 14" wide shelf sits about or below display to hold AV components
- Lip on end of shelf prevents components from sliding off
- Extension range 12.9 - 19.2" from center of TV to shelf
- Height adjustable for 37" to 70" displays
- TAA Compliant
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Mounting type | Wall |
| Maximum screen size | 177.8 cm (70") |
| Minimum screen size | 94 cm (37") |
| Height adjustment | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.5 kg |
| Width (imperial) | 35.6 cm (14") |
| Height (imperial) | 66 cm (26") |
| Depth (imperial) | 19.3 cm (7.6") |
| Height | 661 mm |
| Depth | 194 mm |
| Width | 356 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 5 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
