Chief FCA840 monitor mount accessory
Chief | Varenummer:
FCA840
Beskrivelse
Beskrivelse
Fusion Center Channel Speaker, XL Displays, Black
Install these accessories to apply AV components or video conferencing equipment with your display.
The following accessories are compatible with all Fusion Series mounts.
- Carts
- Stands
- Ceiling
- Wall
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Device plate |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Maximum screen size | 2.54 m (100") |
| Minimum screen size | 177.8 cm (70") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 1035 mm |
| Depth | 17 mm |
| Width | 432 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 4.08 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Certification | TAA Compliant |
Download
Download
PDF download:
