Chief Fusion Back Cover
Chief | Varenummer:
FCAC1XB
Beskrivelse
Beskrivelse
42-60”, Single LXM, 4.5 kg, Black
Fusion Universal Back Covers provide an aesthetic solution for cleaning up the exposed mount, cabling and other hardware behind displays. The FCAC1XB works with Fusion series single XL ceiling mounts, carts and stands.
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cover |
| Product colour | Black |
| Housing material | Polyester |
| Maximum screen size | 152.4 cm (60") |
| Minimum screen size | 106.7 cm (42") |
| Number of displays supported | 1 |
| Adjustable width | Yes |
| Width adjustment range | 910 - 1210 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.5 kg |
| Height | 558 mm |
| Depth | 223 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Download
Download
PDF download:




