Chief Fusion Back Cover
Chief | Varenummer:
FCAC3x1LB
Beskrivelse
Beskrivelse
50-55”, Triple – L, 10.9 kg, Black
Fusion Universal Back Covers provide an aesthetic solution for cleaning up the exposed mount, cabling and other hardware behind displays. The solution works with Fusion series ceiling mounts, carts and bolt-down video walls with three displays side-by-side.
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cover |
| Product colour | Black |
| Housing material | Polyester |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Minimum screen size | 127 cm (50") |
| Number of displays supported | 3 |
| Adjustable width | Yes |
| Width adjustment range | 3302 - 36070 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 10.9 kg |
| Height | 559 mm |
| Depth | 223 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Download
Download
PDF download:





