Chief KITXWXSM1U signage display mount 3.05 m (120") Black
Chief | Varenummer:
KITXWXSM1U
Beskrivelse
Beskrivelse
Ultrawide micro-adjustable static wall mount, for 80" – 120" screens, 49.5 x 116.8 x 22.2 cm
The Ultrawide Micro-Adjustable Static Wall Mount, Extra-Large Kit leverages Fusion® features to support displays with 21:9 aspect ratio and ultrawide mounting patterns (up to 891 mm x 1500 mm) in a secure, easy-to-install solution.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity (per display) | 113.4 kg |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Minimum screen size | 2.03 m (80") |
| Maximum screen size | 3.05 m (120") |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 1300 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 1954 x 600 mm |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable management | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1168 mm |
| Depth | 222 mm |
| Height | 495 mm |
| Weight | 16.5 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 18 kg |
| Other features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
Download
Download
PDF download:

