Chief LCM2X2U TV mount/stand 139.7 cm (55") Black
Beskrivelse
Beskrivelse
Chief's FUSION ceiling mounted solutions make it possible to construct video walls in prominent locations where walls aren't available. Great for digital signage installations.
- Screen array configuration: screens wide x screens high.
- Confirm screen compatibility with MountFinder.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 4 |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40") |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Mounting type | Ceiling |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
|---|---|
| Screen size compatibility | 1016 - 1397 mm (40 - 55") |
