Chief LPE1U-EU signage display mount Black
Chief | Varenummer:
LPE1U-EU
Beskrivelse
Beskrivelse
Large Capacity Electric Height Adjustable Flat Panel Cart, European Union
Ideal for interactive applications, mounts with electric height adjust capability create better accessibility to technology in the boardroom and the classroom. The height adjustable solution provides 26” (660 mm) of vertical lift.
Easy to install. Easy to adjust.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 90 kg |
| Mounting type | Floor |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 860 x 510 mm |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment type | Electric |
| Height adjustment range | 1069.09 - 1719.07 mm |
| Tilt angle range | 0 - 4° |
| Tilt adjustment | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black |
| Certification | UL, TÜV |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |







