Chief Large Accessory Shelf
Chief | Varenummer:
PACCS1
Beskrivelse
Beskrivelse
6.8 kg, 396 x - 445 mm, 465.07 x 288.29 - 327.15 x 625.86 - 647.95 mm, Black
Large Accessory Shelf
Use the PACCS1 to install AV components below a flat panel when using Chief Swing Arm and Ceiling mounts.
Designed to accommodate Chief's 200mm x 200mm and 14" x 14" Q-latch mounting systems
Specifikationer
Specifikationer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 6.8 kg |
| Height adjustment range | 396 - 445 mm |
| Adjustable depth | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA |
| Compatibility | Chief’s 200mm x 200mm & 14” x 14” Q-latch mounting systems |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 465.1 mm |
| Depth | 327.1 mm |
| Height | 648 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Download
Download
PDF download:
