Chief PNRUB TV mount/stand 2.16 m (85") Black
Chief | Varenummer:
PNRUB
Beskrivelse
Beskrivelse
Large Flat Panel Swing Arm Wall Display Mount - 25" Extension
View large flat panel displays from any angle.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Minimum screen size | 106.7 cm (42") |
| Maximum screen size | 2.16 m (85") |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,700 x 400,800 x 400 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 0 - 25 mm |
| Adjustable depth | Yes |
| Tilt angle range | -17 - 5° |
| Swivel angle | 90° |
| Cable management | Yes |
| Distance to the wall (min) | 8.2 cm |
| Distance to the wall (max) | 63.5 cm |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Certification | UL |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 600 mm |
| Depth (min) | 8.4 cm |
| Depth (max) | 63.5 cm |
| Height | 538 mm |
| Weight | 30 kg |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Download
Download
PDF download:

