Goobay TV wall mount Basic FIXED (XL)
Beskrivelse
Beskrivelse
The TV wall mount for every 43 to 100 inches (109-254 cm) TVs up to 75 kg. The super slim design is just 30 mm from the wall to complete the elegant look of ultra-thin TVs. It is characterized by an open design that maximizes airflow to the devices and provides easy access to the rear of the components. The TV can be moved to the left and right on the wall plate to position it precisely. This bracket is perfect for viewing your TV at eye level. The integrated level also ensures easy alignment of the installation.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 75 kg |
| Minimum screen size | 109.2 cm (43") |
| Maximum screen size | 2.54 m (100") |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Distance to the wall (max) | 3 cm |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screw nuts included | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 864 mm |
| Depth (max) | 3 cm |
| Height | 435 mm |
| Weight | 2.36 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pair(s) |
| Package type | Box |
Download
Download
Nøgle specifikationer
Nøgle specifikationer
-
SKI nummerSKI507024-00175







