LG 110UM5J-B Signage Display Digital signage flat panel 2.79 m (110") IPS Wi-Fi 500 cd/m² 4K Ultra HD Black Built-in processor WebOS
Beskrivelse
Beskrivelse
UHD Large Screen Signage Display
Slim Design
Being slim, a closer installation to the wall is advised. Additionally, this increases the screen’s immersive experience and provides a sophisticated design, improving the installed-space’s décor.
Super High Resolution
Delivering immersive viewing experience by 4 times higher definition picture quality than FHD.
Built-in Speaker
Contents will be enriched with sound effects from built-in speakers, without the need for purchasing or installing external speakers.
High Brightness
With a great brightness of 500 cd/m², UM5J series clearly deliver contents and attract public attention, which is the ultimate display for market of retail, cooperate etc.
Support HDMI CEC Command
This allows you to use the LG Remote Controller to control the basic functions of connected HDMI devices.
Specifikationer
Specifikationer
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 2.79 m (110") |
| Display technology | IPS |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Touchscreen | No |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of displays | 1 |
| Rated lifetime | 50000 h |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Haze rate | 1% |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| HDMI ports quantity | 3 |
| DVI port | No |
| USB port | Yes |
| USB ports quantity | 2 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Wi-Fi | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Design | |
|---|---|
| Product design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| VESA mounting | Yes |
| Mounting type | Wall |
| Performance | |
|---|---|
| Purpose | Commercial |
| On Screen Display (OSD) languages | Arabic, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Czech, Danish, German, Dutch, English, Spanish, Finnish, French, Greek, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Swedish, Turkish |
| Number of OSD languages | 22 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (typical) | 520 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 600 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Computer system | |
|---|---|
| Computer system | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Operating system installed | WebOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Display width | 2474 mm |
| Display depth | 99 mm |
| Display height | 1408 mm |
| Display weight | 80 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 2680 mm |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 1730 mm |
| Package weight | 110 kg |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Other features | |
|---|---|
| Audio output | 2 |
| Bluetooth | Yes |
Download
Download
Nøgle specifikationer
Nøgle specifikationer
-
SKI nummer50070123-20000026





