Logitech B100 Optical USB Mouse
Beskrivelse
Beskrivelse
The B110 Optical USB Mouse delivers productivity-enhancing comfort – today and tomorrow. A comfortable, ambidextrous shape feels good in either hand, so you feel more comfortable as you work. With 800 dpi sensitivity, you’ll get precise cursor control so you can edit documents and navigate the Web more efficiently. Side-to-side scrolling plus zoom lets you instantly zoom in or out and scroll horizontally and vertically: perfect for working with spreadsheets and presentations*. Zero setup means it works right out of the box – just plug it in. This mouse comes with the quality and design we’ve built into more than a billion mice, more than any other manufacturer.
Specifikationer
Specifikationer
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Office |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 800 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Programmable mouse buttons | No |
| Scroll | Yes |
| Recommended usage | PC |
| Keypad integrated | No |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Customizable weight | No |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | No |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.3 Panther |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 42 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package weight | 109 g |
| Package height | 132 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Packaging content | Mouse3-year guarantee and full product support |
| USB required | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case width | 383 mm |
| Master (outer) case length | 233 mm |
| Master (outer) case height | 616 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10.9 kg |







