Logitech B170 Wireless Mouse
Logitech | Varenummer:
910-004798
Beskrivelse
Beskrivelse
M170 Wireless Mouse
Logitech B170 - Mus - optisk - 3 knapper - trådløs - 2.4 GHz - trådløs modtager (USB) - sort
Specifikationer
Specifikationer
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Ball |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Recommended usage | Universal |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black, Grey |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 12 month(s) |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes, MacOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 61.5 mm |
| Depth | 97.7 mm |
| Height | 35.2 mm |
| Weight | 70.5 g |
| Receiver width | 1.44 cm |
| Receiver depth | 6.6 mm |
| Receiver height | 1.87 cm |
| Receiver weight | 2 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 98.4 g |
| Package height | 108 mm |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
|---|---|
| Batteries included | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case width | 149 mm |
| Master (outer) case length | 210 mm |
| Master (outer) case height | 123 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.14 kg |



