Logitech Lift for Mac
Logitech | Varenummer:
910-006477
Beskrivelse
Beskrivelse
Lift for Mac Vertical Ergonomic Mouse
Logitech Lift for Mac - Lodret mus - ergonomisk - optisk - 6 knapper - trådløs - Bluetooth - Logitech Logi Bolt USB-modtager - off-white - for Apple MacBook
Specifikationer
Specifikationer
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Multi-device support | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Right-hand |
| Ergonomic design | Yes |
| Vertical design | Yes |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | No |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Mobile operating systems supported | iPadOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Depth | 108 mm |
| Height | 71 mm |
| Weight | 125 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 87.5 mm |
| Package weight | 210 g |
| Package height | 147 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Receiver included | No |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Batteries included | Yes |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability certificates | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) |
| Post-consumer recycled plastic | 54% |
| Other features | |
|---|---|
| Compatibility | Logi Bolt USB receiver |
| Minimum system requirements | Bluetooth Low EnergymacOS 11 or lateriPadOS 14 or later(3)Compatible with Logi Bolt USB Receiver (not included)(3) Device basic functions will be supported without software for systems other than Windows and macOS. |
| Packaging content | Lift for Mac vertical ergonomic mouse 1 x AA Battery Quick Start Guide |
| Logistics data | |
|---|---|
| Master (outer) case width | 154 mm |
| Master (outer) case length | 186 mm |
| Master (outer) case height | 168 mm |
| Master (outer) case gross weight | 980 g |




