Logitech MK235 Wireless Keyboard and Mouse Combo
Beskrivelse
Beskrivelse
Velkendt tastaturlayout
Ingen indlæringstid. Du kan nyde godt af den behagelige enkelhed ved et traditionelt tastatur i fuld størrelse – lige fra den første dag.
Lang batterilevetid
Du kan skrive helt op til tre år før batterierne skal udskiftes, og du kan bruge musen i op til et år før batteriet skal udskiftes.
Den forventede batterilevetid på tre år er baseret på omkring to millioner tasteanslag pr. år i et kontormiljø. Som med alle andre batterier kan levetiden variere, afhængigt af omgivelserne og hvordan udstyret bruges.
Bygget til at holde længe
Holdbar konstruktion med solide, justerbare ben og et design der kan tåle, at man spilder på det. Tasterne har fået en behandling så de ikke falmer – så du behøver ikke at bekymre dig for om bogstaverne på tasterne forsvinder.
Stabil trådløs forbindelse
Tilslut bare den lille USB-modtager – så har du en stærk forbindelse uden tidsforsinkelse. Tastaturet og musen holder den trådløse forbindelse i en afstand på op til 10 meter (33 ft.).
Du har altid den nødvendige forbindelse selvom rækkevidden kan variere lidt, afhængigt af omgivelserne.
Specifikationer
Specifikationer
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Universal |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | Nordic |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard number of keys | 100 |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Windows keys | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Number of hot keys | 15 |
| USB hub | No |
| Purpose | Universal |
| Fingerprint reader | No |
| Key travel distance | 2.6 mm |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Key pitch | 1.9 cm |
| Silent keys | Yes |
| Noise level | 55 dB |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Number of height positions | 2 |
| Angle adjustment (max) | 8° |
| Angle adjustment (min) | 0° |
| Keyboard keys technology | Plunger |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| On/off switch | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Backlight | No |
| Keyboard style | Straight |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | No |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Product colour | Grey |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Protection features | Spill resistant |
| Mean time to failure (MTTF) | 150000 h |
| Features | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 1000 mAh |
| Auto power off | Yes |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Number of batteries supported | 3 |
| Battery type | AAA |
| Mouse | |
|---|---|
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 137.5 x 435.5 x 20.5 mm |
| Keyboard weight | 475 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 61.5 x 97.7 x 35.2 mm |
| Mouse weight | 70.5 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 14.4 x 6.6 x 18.7 mm |
| Receiver weight | 2 g |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Bundled software | Logitech SetPoint |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 506 mm |
| Package height | 41 mm |
| Package weight | 720 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060639212 |
| Master (outer) case width | 333 mm |
| Master (outer) case length | 398 mm |
| Master (outer) case height | 248 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.01 kg |
| Products per intermodal container (20ft) | 8000 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 16512 pc(s) |


