Logitech MK295 Silent Wireless Combo
Beskrivelse
Beskrivelse
MINDRE STØJ, MERE FOKUS
Fokuser på arbejdet, og undgå forstyrrelser. Vi præsenterer Logitech MK295 Silent Wireless Combo med SilentTouch – en unik Logitech-teknologi, som eliminerer 90 % af støjen fra tastaturet og musen. Det har samme følelse ved klik og skrivning som verdens bedst sælgende kombination – bare uden forstyrrende klikke- og skrivelyde.
ARBEJD MED FÆRRE FORSTYRRELSER
Vores innovative SilentTouch-teknologi fjerner over 90 % af forstyrrende lyde for dig og dine omgivelser – samtidig med at du stadig har den velkendte følelse af verdens bedste kombination, når du skriver og klikker
KOMFORT I FULD STØRRELSE
Tastaturet i fuld størrelse giver dig alt, hvad du har brug for i et elegant og effektivt design. 8 praktiske genveje plus fuldt numerisk tastatur gør dataindtastning og navigering nemt.
KOMFORTABEL OG KOMPAKT MUS
Kurvet og bærbar form. Jævn og præcis klikning og pegning på de fleste overflader. For ikke at tale om den imponerende ro, som SilentTouch sørger for.
TRÅDLØS UDEN FORSINKELSER
Glem alt om udfald og forsinkelser takket være en stærk og pålidelig 2,4 GHz trådløs forbindelse med en rækkevidde på 10 m. Undgå rod på skrivebordet med en USB-modtager – så lille, at den kan blive siddende i din computer.
HOLDBAR OG PÅLIDELIG
Det spildsikre design, solide taster og robuste ben der kan slås ud med justerbar højde giver større brugervenlighed og komfort.
BATTERI MED LANG BATTERILEVETID
Med en batteritid på 36 måneder for tastaturet og 18 måneder for musen og tænd/sluk-knapperne betyder det, at batterierne kan holde i flere måneder, så du har mindre bøvl med at skifte dem.
Specifikationer
Specifikationer
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Office |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | Nordic |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard keys operating life | 7 million characters |
| Key travel distance | 3.2 mm |
| Actuation force | 57 g |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Actuation point | 2.4 mm |
| Silent keys | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Backlight | No |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Rubber |
| Protection features | Spill resistant |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 18 month(s) |
| Number of batteries supported | 3 |
| Battery type | AA |
| Mouse | |
|---|---|
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Acceleration (max) | 30 G |
| Feet durability | 250 km |
| Mouse tracking speed | 160 ips |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Minimum system requirements | What you need:- Windows 10 or later, Windows 8, Windows 7- Chrome OS- Requires an available USB port |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 441 x 149 x 18 mm |
| Keyboard weight | 498 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 60 x 39 x 99 mm |
| Mouse weight | 75.2 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 18.7 x 6.1 x 14.4 mm |
| Receiver weight | 1.8 g |
| Batteries included | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 158 mm |
| Package depth | 510 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package weight | 750 g |
| Package type | Box |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case width | 304 mm |
| Master (outer) case length | 403 mm |
| Master (outer) case height | 224 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.03 kg |




